Bugün Ethereum Fiyatı: 2020 ve 2021’de Ethereum’dan (ETH) Ne Beklemeli?

Şupesiz ki Ethereum en başarılı blok zinciri projelerinden biridir, Dapps ve tokenler için akıllı sözleşmeler sunar. Yaklaşan Ethereum 2.0 sürümü, bekleyen ve halihazırda gerçekleşmiş olan yükseltmelerle birlikte, ETH USD fiyatını artıracak gibi görünüyor. Haftalık, iki haftalık ve aylık grafiklerdeki olumlu ve pozitif eğilimi ile Ethereum bugün yükseliş ivmesi sergilemektedir. Buna ek olarak Vitalik Buterin ve ekibi, ağa iyileştirmeleri ve yenilikler getiren 12 güncellemeden sonra yeni güncellemeler üzerinde çalışmaya başladılar bile. Ağın yeni sürümü, önümüzdeki aylarda ETH’nin fiyatını artıracaktır. 2020 ve 2021’de piyasada Ethereum’dan neler beklenmeli?

Ethereum (ETH) 2020 İçin Fiyat Tahmini: 300 $ Fiyat Hedefi Mümkün mü?

70+ Free Ethereum & Cryptocurrency Images - Pixabay

Şu anda Ethereum pozitif getiri sağlamaktadır ve yükseliş trendinde olduğunu söyleyebiliriz. Mevcut 237 $ ‘lık ve haftalık 240 $’ lık en yüksek fiyatı ile Ethereum son iki haftada % 4.4, son 30 günde % 3.9 ve son bir yılda toplamda % 7.6’lik bir yükseliş gösterdi. Yıllık grafiklerde sağlanan olumlu getirilerini değerlendirsek, Ethereum ilerleme göstermektedir ve sahiplerine kriptonun yükseleceği konusunda umut vermektedir. ETH’un fiyat artışlarının arkasındaki itici güçlerden biri, ağda Dapps kullanımının artmasıdır. Dahası, ağda barındırılan Dapp’lerin sayısı aydan aya artış göstermektedir ve bu da Ethereum’un genel değerine puan eklemektedir. Bu ivme ile ETH USD devam ederse, önümüzdeki aylarda 250$ fiyat hedefine ulaşması oldukça olası görünüyor. Eğer kripto 250$’a dokunursa, pozitif ivmesinin rüzgarını arkasına alarak 300$ seviyelerin de ulaşabilir. Ekim 2015’e geri dönersek, ETH 0.43$’dan işlem gördüğünü fark ederiz, o günden bugüne yaklaşık %58.888 oranında getiri sağladı. Şu anda Ethereum büyük güncellemelerini ve Proof-of-Stake’e geçişini beklemektedir. ETH fiyatı yıl sonuna kadar 237$’dan 300$’un üzerine çıkması bekleniyor.

2021 ETH Fiyat Tahmini: 2021’de Gerçekçi Ethereum Fiyat Hedefi Ne Olmalıdır?

Ethereum yaratılışından bu yana ve canlı işlem gören kripto pazarına girdiğinden beri en yüksek fiyatı 1.448$ olarak belirlendi. Ocak 2018 yılında Bitcoin’in hızı kesilmeyen boğa koşusu beraberinde diğer kripto birimlerini de etkiledi ve en yüksek seviyelerini görmelerine neden oldu. ETH USD da 1.500$ seviyelerine ulaştı. Geçen 2 yılda ETH toplamda %83’lük bir kayıp yaşadı. Bitcoin’in yükselişi ve birim başına 20.000$’dan işlem görmüş olması durumunu bir kenara koyarsak, DeFi’nin artan popülaritesi ETH’nin fiyatını olumlu etkilemektedir. Bununla birlikte, ağın %50’si ERC-20 tipi tokenlerden oluşuyor. Ekibin daha önce duyurduğu gibi ETH’nin düzenli artışlarınındevam etmesi durumunda, 2021’de 400 $ ‘lık fiyat gerçekçi bir senaryo haline gelebilir.