Ripple Alırken Unutulmaması Gerekenler

Ripple’ın sağladığı rahatlık ve verimliliği deneyimlemek isteyenlerden biri misiniz? Eh, belki de artık Ripple satın alma vaktiniz gelmiştir. Fakat satın alma kararı vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken pek çok şey olduğunu unutmayın. 

Günümüzde piyasada birçok alternatif bulunduğu için, sizin için en uygun olanı seçerken kafanız karışabilir. Fiyat dışında göz önünde bulundurmanız gereken faktörler neler? Bu yazı sayesinde bu konuda daha iyi kavrayış geliştireceksiniz. Daha fazla bilgi almak için okumaya devam edin!

Ripple (XRP) Nereden Alınır

Aşağıda birkaç seçenek bulacaksınız. Ripple almadan önce seçeneklerin ücretlerini, kuruldukları yılı ve destekledikleri ülkeleri karşılaştırın.

  • Coinbase- 2012 yılında kurulmuştur, ücret %1,49’dur ve ülkelerin büyük birçoğunu desteklemektedir.
  • Tokens.net – 2017 yılında kurulmuştur, ücret %0,75’tir ve neredeyse tüm ülkeleri desteklemektedir.
  • Coinmama- tüm ülkeleri destekler, 2014 yılında kurulmuştur ve ücreti %4’tür.

Coinbase ile Ripple Almak

Ripple XRP gibi altcoin’leri satın almak biraz zor olabilir. Neyse ki alım talebi çok fazla olduğu için Coinbase gibi alım satım siteleri Ripple’ı listelerine eklemişlerdir. Başlamak için önce bir hesap oluşturmalısınız. Kimliğinizi doğrulamak için kişisel bilgilerinizi girmeniz istenecek. Hesabınızı oluşturduktan sonra ödeme için bir link verilecek. Sonra satın al sekmesine gitmeniz yeterli olacaktır. Artık para kullanarak Ripple satın alabilirsiniz. Ancak bu kripto para birimini satın almak için kredi kartı kullanmak yasaklanmış bulunmaktadır. Fakat banka kartlarının yanı sıra banka hesabınızdan para aktararak satın alma işlemi yapabilirsiniz. En düşük ücretlerden yararlanabilmek için Coinbase’de Ripple satın alırken banka hesabı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Madeni Para Cryptocurrency Ripple - Pixabay'de ücretsiz resim

Tokens.net ile Ripple Almak

Tokens.net iyi sebeplerden ötürü kripto para birimi alım satımı açısından son derece popüler bir platformdur. Bu sebeplerden biri düşük ücretlerle dünyanın her yerindeki neredeyse tüm ülkeleri destekliyor olmasıdır. Genellikle kriptodan kriptoya alım satım yapan bir platform olarak bilinmektedir; yani Tokens.net kullanarak kripto para birimleri satın almak isterseniz euro veya dolar değil, başka kripto para birimlerine sahip olmanız gerekir.  Tokens.net resmi paralarla alım satıma izin verse de genellikle ücretler biraz daha yüksek olacaktır. Yani Tokens.net kullanarak Ripple satın almak isterseniz önce Ethereum veya Bitcoin sahibi olmanız gereklidir. Ripple satın almak için önce bu alım satım platformuna kayıt olmalı veya hesap açmalısınız. Endişelenmeyin çünkü kayıt işlemi hızlı ve kolay. Dünyanın neresinde olursanız olun başvurunuzun değerlendirileceğinden emin olabilirsiniz.Tokens.net XRP yorum

Coinbase ile Gönderme

Önce hesaplar sekmesini bulun, ardından gönder butonuna tıklayın. Başka bir alım satım platformu kullanarak Ethereum veya Bitcoin ile Ripple satın alabilirsiniz. 

Ripple almaya karar verirseniz ister banka kartı ister banka hesabınızı kullanın kolay bir işlem olacağına emin olabilirsiniz. Sadece adımları takip edin ve size en uygun seçeneği belirlemek için tüm gerekli ayrıntıları kıyaslamanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.